نحوه راه اندازی کف کاذب اتاق سرور فولادی

نحوه راه اندازی کف کاذب اتاق سرور فولادی

کف کاذب اتاق سرور فولادی

کف کاذب اتاق سرور فولادی یا دیتاسنتر هم مانند سایر قسمت های شرکت، به کف کاذب نیاز دارد. کف اتاق سرور باید از بین متریال هایی انتخاب شود که مقاومت بیشتری در مقابل جریان الکتریسیته داشته باشند. به همین دلیل کف کاذب بتن اپوکسی پلیمر بهترین گزینه برای این فضا می باشد.

۱- بدون انتشار گرد و غبار است.

۲- آنتی استاتیک و بدون حرکت و لغزش است.

۳- قیمت این نوع کف کاذب مناسب و ارزان است.

۴- بدون بار الکتریکی و قابل اعتماد می باشد.

۵- کاهش دهنده بار الکتریکی است.

استانداردهای کف کاذب اتاق سرور فولادی

در کف اتاق سرور وسایل و دستگاه های سنگین وزن گذاشته می شود که فشار زیادی را بر روی کف وارد می کنند. در نتیجه کفپوش که برای اتاق استاندارد استفاده می شود، باید قابلیت مقاومت در مقابل وزن این دستگاه ها را داشته باشد. در غیر اینصورت پس از مدتی کف کاذب شکسته می شود و به تعمیر نیاز پیدا می کند.در این مورد کف کاذب اپوکسی باز هم می تواند گزینه مناسبی باشد. زیرا این نوع کف کاذب می تواند در مقابل وزن بالای اجسام مقاومت کند. استقامت در مقابل تغییرات دمای اتاق، امکان ترمیم کف و همچنین تنوع رنگ و طرح از دیگر امتیازات کف کاذب اپوکسی برای اتاق سرور می باشد.

اجزای کف کاذب اتاق سرور فولادی

کف کاذبی که برای اتاق سرور استفاده می شود، از چندین قسمت تشکیل می شود که شامل:

پایه های کف کاذب اتاق سرور فولادی

پایه های کف کاذب اتاق سرور با استفاده از روش گالوانیزه‎ی سرد آبکاری می شود. این پایه های ۲۵ میلیمتر قطر دارند و می توانند در مقابل اجسام سنگین مقاومت کنند. ارتفاع پایه نیز به ۵۰۰ میلیمتر می رسد. برای استحکام بیشتر کف کاذب اتاق سرور، از چندین مهره هم استفاده می شود. این کار برای جلوگیری از لغزش رگلاژ و ارتفاع کف کاذب انجام می شود.

تایل های کف کاذب اتاق سرور فولادی

تایل های کف کاذب اتاق سرور با متریال فولادی تهیه می شوند. سپس درون این تایل ها را با سیمان های مخصوص پر می کنند. برای افزایش مقاومت تایل، قسمت زیرین آن با رنگ ضد حریق و ضد رطوبت کفپوش اپوکسی به طور کامل پوشانده می شود. برای زیبایی بیشتر کف کاذب هم، نوارهای PVC بر روی لبه تایل قرار می گیرد.

استرینگرهای کف کاذب اتاق سرور فولادی

استرینگرهای کف کاذب اتاق سرور مانند پایه ها، آبکاری می شوند و نقش ایجاد یک شبکه را در سازه ایفا می کنند. برای اینکه تایل ها بدون درز و به صورت دقیق و منظم در کنار هم قرار بگیرند، از استرینگر استفاده می شود. در دو سر استرینگر سوراخی وجود دارد که محل اتصال استرینگر به پایه هاست.