ساخت کف کاذب اتاق سرور آپاچی

ساخت کف کاذب اتاق سرور آپاچی

ساخت کف کاذب اتاق سرور به روش نوین

همان طور که در مقالات پیشین به آن اشاره شد، اتاق سرور یا دیتاسنتر بخشی از یک مجموعه است که تمامی تجهیزات عملیاتی مربوط به انتقال داده ها و IT یک سازمان را شامل می شود و از این رو تمامی اطلاعات و داده های یک مجموعه در اتاق سرور مدیریت، پردازش و ذخیره سازی می شوند و بروز اختلالی در عملکرد اتاق سرور منجر به مختل شدن عملکرد کلی مجموعه می گردد و لذا برای معماری اتاق سرور استانداردهایی تعیین شده است که باید در ایجاد آن رعایت گردند. از جمله این استاندارد ها ایجاد ساخت کف کاذب اتاق سرور مناسب می باشد.

ویژگی های ساخت کف کاذب اتاق سرور

یکی از ویژگی هایی که کف کاذب اتاق سرور باید دارار باشد، آنتی داست بودن است، آنتی داست بودن به معنای ضد گردوغبار بودن است، منظور از از ضد گرد و غبار بودن آن است که کف های کاذب اتاق سرور باید به گونه ای باشند که هیچ گونه گرد و غباری را از خود عبور ندهند. از این رو در کف های کاذب اتاق سرور از نوار آب بندی پی وی سی استفاده می گردد تا عبور هر گونه گرد و غبار را مانع شود.داشتن قابلیت تحمل انواع بارهای متمرکز و یا گسترده با توجه به استاندارهایی که بدین منظور تعیین شده اند یکی دیگر از ویژگی هایی است که کف کاذب اتاق سرور باید داشته باشد.

ساخت کف کاذب اتاق سرور

داشتن رگلاژ و تراز قوی و عدم بهم خوردن رگلاژ و تراز کف در صورت استفاده.

از رگلاژ در کاربری های عادی و از پیش تعیین شده.

در ساخت کف کاذب اتاق سرور ضروری است.

داشتن قابلیت عبور دادن کابل های تاسیسات از زیر کف کاذب یکی دیگر از خصوصیاتی است.

که در کف های کاذب اتاق سرور باید در نظر گرفته شود.

در گذشته و پیش از پیشرفت صنعت در زمینه تولید کف های کاذب.

عبور کابل ها بوسیله ایجاد کانال ها و یا مسیر های مجزایی در ساختمان انجام می شد.

اما این کار نه از لحاظ امنیت و نه از لحاظ هزینه ها بهینه نبود .

لذا یکی از دلایل تولید و استفاده از کف های کاذب حل همین مساله انتقال کابل ها بود.

ساخت کف کاذب اتاق سرور

کف کاذب اتاق سرور باید به گونه ای باشد که مقاوم در برابر عبور و انتقال برودت باشد و انتقال برودت هوا درنواحی عبور کابل ها در آن کمترین مقدار ممکن باشد. در اتاق های سرور مدرن و امروزی از سیستم هایی برای تهویه هوا از زیر کف کاذب استفاده می گردد و لذا این مساله که ساخت کف کاذب اتاق سرور نسبت به عبور حرارت عایق باشد بسیار با اهمیت می باشد. قیمت کف کاذب اتاق سرور باید دارای نوعی کنترل استاتیک باشد که از تخلیه بار الکتریکی جلوگیری نماید.

ساخت کف کاذب اتاق سرور

یکی از خطراتی که دیتا سنتر را تحدید می نماید تخلیه بار الکتریکی می باشد و لذا کف های کاذب اتاق سرور باید دارای ویژگی هایی باشند که مانع از تخلیه الکتریکی در اتاق سرور گردند. قیمت کف کاذب اتاق سرور باید ضد حریق باشد و مانع از آتش سوزی در اثر ایجاد حرارت شدید در اتاق سرور گردد. ممکن است تاسیسات اتاق سرور در اثر کارکرد ممتد حرارت زیادی ایجاد نمایند و سیستم تهویه قادر به کنترل این حرارت نباشد، ساخت کف کاذب اتاق سرور باید به گونه ای باشد که از بروز آتش سوزی در تاسیسات جلوگیری نماید.