کف کاذب فولادی چیست ؟

در حال حاضر کف کاذب فولادی مرغوب ترین نوع کف کاذب است که در اکثر پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد . کف کاذب فولادی بدلیل مزایای زیادی که نسبت به سایر انواع این محصول دارد از مقبولیت خوبی برخوردار است . همین امر باعث شده تا بسیاری از مصرف کنندگان بدون در نظر گرفتن شرایط خاص پروژه صرفاً دنبال کف کاذب فولادی باشند . متأسفانه نگاه ساده انگارانه بعضی از پیمانکاران باعث شده است که کیفیت کالا را نادیده گرفته و صرفاً قیمت تمام شده ملاک انتخابشان باشد . تایل های فولادی از به هم پیوستن دو ورق تشکیل می شوند که ورق فوقانی تخت می باشد تا سطح تمام شده کاملاً صاف بدست آید و ورق تحتانی بدلیل استحکام بخشیدن بیشتر به تایل کف کاذب فرم داده شده است . فضای خالی بین این دو ورق توسط ماده کامپوزیت خاصی که اصطلاحاّ سیمان سبک نامیده می شود ، پر می شود.

قیمت کف کاذب فولادی

اگر تایل فولادی را برش دهیم مقطع آن بصورت تصویر زیر دیده خواهد شد :

اخیراً برخی از شرکت ها بدلیل پایین آوردن قیمت کف کاذب ، فضای خالی بین دو ورق تایل کف کاذب را پر نمی کنند . بدین ترتیب قیمت فروش آن ارزانتر میشود اما در ظاهر هیچ چیز تغییر نکرده و مشتری باز هم این محصول را با نام کف کاذب فولادی می شناسد . بنابراین می توان گفت که کف های کاذب فولادی به دو دسته عمده تقسیم شده اند :

۱- کف کاذب فولادی تو پر
۲- کف کاذب فولادی توخالی

مزایای کف کاذب فولادی

۱- وزن کم در هنگام حمل و نقل .

۲- قیمت تمام شده کمتر بدلیل استفاده از مواد کمتر .

معایب کف کاذب فولادی

۱- بخاطر خالی بودن فضای بین ورق های فوقانی و تحتانی ، هنگام راه رفتن روی کف کاذب ، صدای زیادی ایجاد میشود ، و شما احساس راحتی نمی کنید .

۲- فضای بین دو ورق آهنـی ، به راحتـی اکسیده خواهد شد . بدین ترتیب اجزای اصلـی تایل ، تضعیـف شـده و مقاومت خود را از دست خواهد داد .

۳- در تایل تو خالی ، در لبه هـای بـرش خـورده ، بخاطر تضعیف پلهای مقاومتی ، لبه مربوطـه ، مقاومت خـود را از دسـت داده و خیلی زود کج میشود .

۴- در تایل تو خالی ، چون ورق رویـه نـازک و زیر آن خالـی است ، در اثر بار روزانه مثل : وزن انسان و …….. به مرور زمان در فاصله بین دو تکـیه گاه ، این ورق گـود افتاده ، در نتیجـه سطـح ناصافـی بوجود خواهد آمد .